Under söndagen hade Blue Front Support sitt årsmöte. Vi tackar er som dök upp och var med och påverkade föreningens framtid. Vi har röstat fram en ny styrelse med 4 nya ansikten. Vi säger välkommen tillbaka till Martin Persson som tidigare varit ledamot i vår styrelse och nu axlar rollen som vice ordförande. Vi säger även välkommen till Pernilla Johansson (kassör), Fredrik De Vries (ledamot) och Rikard Ottosson (ledamot). Christoffer Liljegren (tidigare vice ordförande) är föreningens nye ordförande. Tobias Fallebo axlar om till sekreterare och Tobias Karlsson sitter kvar på sin roll som marknadsansvarig. Vi passar här med även på att tacka Jimmy Nordén, Andreas Hauge Sjöstrand, Kristoffer Persson och Joakim Johansson för era insatser hos oss.

Ett utförligt protokoll från årsmötet kommer upp på hemsidan i veckan.