I förra veckan gick vi ut med en omröstning till alla våra medlemmar, via vår medlems-app Cardskipper. Detta för att IKO erbjudit oss 25 fasta platser på läktaren för att säkerställa en röststark klack. Ett beslut vi ville förankra bland våra medlemmar.

Röstningen är nu avslutad och det inkom 91 röster. Vi önskar meddela att föreningens medlemmar har till 100% röstat JA till att låta BFS disponera över 25 fasta platser under säsongen. Vi är oerhört tacksamma för detta förtroende och vi har gjort vårt urval mycket noga för att säkerställa en stark klack.

De 25 personerna som erbjudits en fast plats har kontaktats och accepterat detta. Nu ser vi fram emot att skapa tryck på läktaren!

De säsongskortsinnehavare som ej fått en fast plats via oss beräknas få biljett till varannan match i snitt under säsongen. Riktigt kul att så många skall få chansen att gå på hockey tycker vi!

Mvh. Styrelsen